Teste Katılım (Gün / Tüm zamanlar): 0 / 8.135 Ödül için kalan süre
1
2

3

Ödüllü Zeka (IQ) testi sitemize HOŞGELDİNİZ. Yukarıdaki "IQ Testine Başla" butonuna tıklayarak teste başlayabilirsiniz. 35 adet soruyu 20 dakika içinde cevaplamanız gerekmektedir. Cevapladığınız soruların sekme kulakçıkları renk değiştirecektir. Verilen süre içerisinde istediğiniz soruya tekrar dönerek cevabınızı değiştirebilirsiniz. 20 dakikadan önce sınavı tamamlarsanız testi bitir butonuna basarak testi bitirebilirsiniz. Süre bitiminde sistem otomatik olarak testi bitirecektir. Sorular arasında geçiş yapmak için  ileri ve geri butonlarını ya da soru sekme kulakçıklarını kullanabilirsiniz. Test tamamlandığında, IQ puanınızı ÜCRETSİZ olarak öğrenebilirsiniz. Şayet aldığınız IQ puanına göre günlük,aylık ve tüm zamanlar bazlı olarak yaşınızı, cinsiyetinizi, katıldığınız şehri ve bunların kombinasyonunu içeren istatistiki verilere ulaşmak, bu verileri içeren çıktı almak ve hatta ilk 3'e girmeniz durumunda resminizin sitede yayınlanmasını isterseniz NZKM yazarak TURKCELL veya AVEA 7979'a 5 TL karşılığı göndermeniz yeterli olacaktır. Ödediğiniz bu ücret karşılığında toplayacağınız IQ puanları ile aynı zamanda bir ödül kazanma şansına da sahip olacaksınız.Detaylar için tıklayınız.

 

Testte 6 tip soru ile karşılaşacaksınız:

1-Matematik: Dört işlem ile çözüm sağlanabilecek matematik sorularını içeren soru grubu.

2-Görsel sıralama: Görsel sıralı grup içinde eksik olan nesneyi bulmanız gereken soru grubu.

3-Olaylara dayalı bilgi: Birçok konuda gerçek yaşama dair sorular yanıt bulmanız gereken soru grubu.

4-Görsel hafıza: İki defa10'ar sn için görünüp sonra yok olan bir resmi hafızanızda tutup seçenekler içinde eşini bulacağınız soru grubu.

5-Boyutsal görselleştirme: Bir mantık silsilesinde sıralı giden şekiller içinde eksik olan şekli belirlemeniz gereken soru grubu.

6-Sözlü Kıyas: Kelimeler arası ilişkileri değerlendirmeniz ve mantıksal çıkarımlar yapmanızı gerektiren soru grubu.


 
Share |